messenger email phone
31.07.2018
Démoni korporácií

Realizujem školenia a tréningy. Najmä teda soft skills. Už je to vyše 8 rokov. Asi pred polrokom som mal na tréningu chalana, čo opisoval príbeh jeho tímlídra, ktorý slúbil vedeniu spoločnosti nereálne výkony tímu a keď sa mal tento nereálny projekt realizovať, firma ho posunula na vyššiu pozíciu. Dôvod?

 

Lebo dokázal prijať výzvu a nepo***l sa pred rizikami a odporom podriadených. Akurát, že po jeho odchode (ešte pred spustením problémového projektu) tím ostal v srabe. Vytiahli jedného  nedobrovoľného nešťastníka z tímu (akože najskúsenejšieho!), ktorý bol však po krátkom čase konfrontovaný ako neschopný riadiť ľudí a projekt. Samozrejme, že aj tím bol na ... -nič. Nízka angažovanosť, žiadna lojalita, nezáujem plniť záväzky v zmluve, ktoré nasľuboval „hrdina“. Myslel som si, extrémy vždy boli a budú. No verím v sedliacky mozog a takáto chyba sa predsa nemôže opakovať.

 

 

Opak je pravdou. Za ostatné tri mesiace som mal na tréningu niekoľko ďalších frustrovaných zamestnancov, ktorí opisovali podobné prípady, no v iných tímoch a pod inými „manažérmi“.

 

 

Smutné na tom všetko je, že títo „démoni“ robením zla kolegom si robia dobre. Rastú a vlastne ani nemajú mať prečo pocit, že konajú nesprávne. Veď sľúbiť sa dá všetko. Hlavne, ak to má vykonať niekto iný.

 

V malej spoločnosti takáto chyba môže byť záhubou. V korporácií sa takto „čelendžované“ kádre často stratia a môžno raz budú riadiť celé pobočky, či holdingy.

 

A ešte len to bude tragédia... 

Späť